Half Moon Wild Class 5-12 School Bag for Boys Girls
₹2,199.00 Original price was: ₹2,199.00.₹549.00Current price is: ₹549.00.
Half Moon Orian Alpha Business Travel Laptop Backpack
₹4,999.00 Original price was: ₹4,999.00.₹1,999.00Current price is: ₹1,999.00.
Half Moon Wild Class 5-12 School Bag for Boys Girls | Laptop Bagpack Backpack for Men Women | 3 Zips Stylish And Trendy College Bags for Students
SKU:
wild Brown 004
₹2,199.00 Original price was: ₹2,199.00.₹549.00Current price is: ₹549.00.
7 in stock
19
People watching this product now!
Fast Shipping
Carrier information
20k products
Payment methods
24/7 Support
Unlimited help desk
2-day Delivery
Track or off orders
Additional information
| Dimensions | 40 × 30 × 3 cm |
|---|---|
| Brand | HALF MOON |
| Color | Brown |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Half Moon Wild Class 5-12 School Bag for Boys Girls.” Cancel reply
Description
Product Description
- SPACIOUS & ORGANIZED – Features 3 large compartments and multiple pockets to keep your laptop, books, and accessories well-organized.
- MULTIPURPOSE BACKPACK – Whether you’re a student, professional, or traveller, this backpack fits seamlessly into your lifestyle.
- SIDE POCKETS FOR EXTRAS – Carry your water bottle, umbrella, or small accessories easily with the convenient mesh side pockets.
- PERFECT FOR YOUR LAPTOP – Keep your 15.6-inch laptop safe and secure in the padded laptop sleeve while on the go.
- ERGONOMIC & COMFORTABLE – Designed with padded shoulder straps and breathable back support to reduce strain for all-day comfort.
Additional Information
| Manufacturer | Half_Moon (AB Amazing Bags) |
| Packer | Half Moon, New Delhi, Info@HalfMoonBags.com |
| Item Weight | 0.45 g |
| Dimensions (L x W x H) | 21 x 33 x 45 cm |
| Net Quantity | 1 Count |
| Generic Name | Backpack |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.